Texas Instruments BQ51010BYFPR
BQ51010BYFPR picture photo
Mfg. Part Number
BQ51010BYFPR
Brief Description
IC WIRELESS PWR RCVR 28DSBGA
Datasheet Download
BQ51010BYFPR.pdf
Availability of BQ51010BYFPR
QUANTITY
BQ51010BYFPR Order Process
Ship out your order
Specifications of BQ51010BYFPR
Internal Part NumberEIS-BQ51010BYFPR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Manufacturer Product PageBQ51010BYFPR Specifications
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsWireless Power Receiver
Current - Supply1A
Voltage - Supply4 V ~ 10 V
Operating Temperature0°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-XFBGA, DSBGA
Supplier Device Package28-DSBGA (1.9x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BQ51010BYFPR
Related LinksBQ5101, BQ51010BYFPR Datasheet, Texas Instruments Distributor
BQ51010BYFPR Details Description
Related parts for BQ51010BYFPR
RES SMD 29.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680K OHM 2512 datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT .1A BALL PLNGR datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FILLER RODS AND TUBES datasheet.pdf
M8 3 POS FEMALE STRT-BLNT 2MTR datasheet.pdf