TXC CORPORATION BR-122.880MCE-T
BR-122.880MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
BR-122.880MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 122.88MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
BR-122.880MCE-T.pdf
Availability of BR-122.880MCE-T
QUANTITY
BR-122.880MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BR-122.880MCE-T
Internal Part NumberEIS-BR-122.880MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR-122.880MCE-T
Related LinksBR-122., BR-122.880MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BR-122.880MCE-T Details Description
Related parts for BR-122.880MCE-T
LABEL TT POLY WHITE 2.0"X.25" datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA datasheet.pdf
GDT 350V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
HDR STR SR.100 TP datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 350V 100MA 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SPADE AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf