Panduit BR-4.0-1/4-20
BR-4.0-1/4-20 picture photo
Mfg. Part Number
BR-4.0-1/4-20
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
CONN BRIDLE RING
Datasheet Download
BR-4.0-1/4-20.pdf
Availability of BR-4.0-1/4-20
QUANTITY
BR-4.0-1/4-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR-4.0-1/4-20
Internal Part NumberEIS-BR-4.0-1/4-20
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR-4.0-1/4-20
Related LinksBR-4.0, BR-4.0-1/4-20 Datasheet, Panduit Distributor
BR-4.0-1/4-20 Details Description
Related parts for BR-4.0-1/4-20
RES SMD 3.6KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 20POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH SPST 8MSOP datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 201-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 40POS THRUHL datasheet.pdf
RES SMD 145 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 6.4A UDFN datasheet.pdf