Rohm Semiconductor BR24G128FV-3AGTE2
BR24G128FV-3AGTE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24G128FV-3AGTE2
Brief Description
IC EEPROM I2C BUS 128KBIT 8SSOP
Datasheet Download
BR24G128FV-3AGTE2.pdf
Availability of BR24G128FV-3AGTE2
QUANTITY
BR24G128FV-3AGTE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24G128FV-3AGTE2
Internal Part NumberEIS-BR24G128FV-3AGTE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-SSOPB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24G128FV-3AGTE2
Related LinksBR24G128, BR24G128FV-3AGTE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24G128FV-3AGTE2 Details Description
Related parts for BR24G128FV-3AGTE2
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 0.169 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 80.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf