Rohm Semiconductor BR24G256FJ-3GTE2
BR24G256FJ-3GTE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24G256FJ-3GTE2
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOP
Datasheet Download
BR24G256FJ-3GTE2.pdf
Availability of BR24G256FJ-3GTE2
QUANTITY
BR24G256FJ-3GTE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24G256FJ-3GTE2
Internal Part NumberEIS-BR24G256FJ-3GTE2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Memory TypeEEPROM
Memory Size256K (32K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.6 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP-J
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24G256FJ-3GTE2
Related LinksBR24G256, BR24G256FJ-3GTE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24G256FJ-3GTE2 Details Description
Related parts for BR24G256FJ-3GTE2
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
LABEL LSR POLYFN WHT 7.88 X .50" datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X4 GN,GN,GN,GN DIFF datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE SEL 3POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V WSMINI5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL FEMALE datasheet.pdf
Connector Socket 51 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 10A datasheet.pdf