Rohm Semiconductor BR24G32FVJ-3AGTE2
BR24G32FVJ-3AGTE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24G32FVJ-3AGTE2
Brief Description
IC EEPROM I2C BUS 32KBIT 8TSSOP
Datasheet Download
BR24G32FVJ-3AGTE2.pdf
Availability of BR24G32FVJ-3AGTE2
QUANTITY
BR24G32FVJ-3AGTE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24G32FVJ-3AGTE2
Internal Part NumberEIS-BR24G32FVJ-3AGTE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP-BJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24G32FVJ-3AGTE2
Related LinksBR24G32F, BR24G32FVJ-3AGTE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24G32FVJ-3AGTE2 Details Description
Related parts for BR24G32FVJ-3AGTE2
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
COUNTER LCD 5 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-20AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf