Rohm Semiconductor BR24G64NUX-3ATTR
BR24G64NUX-3ATTR picture photo
Mfg. Part Number
BR24G64NUX-3ATTR
Brief Description
IC EEPROM I2C BUS 64KBIT 8VSON
Datasheet Download
BR24G64NUX-3ATTR.pdf
Availability of BR24G64NUX-3ATTR
QUANTITY
BR24G64NUX-3ATTR Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24G64NUX-3ATTR
Internal Part NumberEIS-BR24G64NUX-3ATTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device PackageVSON008X2030
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24G64NUX-3ATTR
Related LinksBR24G64N, BR24G64NUX-3ATTR Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24G64NUX-3ATTR Details Description
Related parts for BR24G64NUX-3ATTR
ATTENUATOR 9 DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT R-R OCT 16SSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 150W datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf