Rohm Semiconductor BR24T32F-WE2
BR24T32F-WE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24T32F-WE2
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOP
Datasheet Download
BR24T32F-WE2.pdf
Availability of BR24T32F-WE2
QUANTITY
BR24T32F-WE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24T32F-WE2
Internal Part NumberEIS-BR24T32F-WE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.6 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24T32F-WE2
Related LinksBR24T3, BR24T32F-WE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24T32F-WE2 Details Description
Related parts for BR24T32F-WE2
XFRMR LAMINATED 2.3VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A 1608 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FINGR/FILTR ASM 40MM PLAS 100PPI datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf