Rohm Semiconductor BR25010N-10SU-2.7
BR25010N-10SU-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
BR25010N-10SU-2.7
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8SOP
Datasheet Download
BR25010N-10SU-2.7.pdf
Availability of BR25010N-10SU-2.7
QUANTITY
BR25010N-10SU-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25010N-10SU-2.7
Internal Part NumberEIS-BR25010N-10SU-2.7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size1K (128 x 8)
Speed3MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25010N-10SU-2.7
Related LinksBR25010N, BR25010N-10SU-2.7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25010N-10SU-2.7 Details Description
Related parts for BR25010N-10SU-2.7
FUSE PTC 2.50A 30V RESET RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC DUAL DECODER/DEMUX 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY R/A BCD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/03/90 1.5SN BK datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
PLUG R/A 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
ULTRAFIT TPA V0 NAT 03 CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf