Rohm Semiconductor BR25080-10TU-1.8
BR25080-10TU-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
BR25080-10TU-1.8
Brief Description
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
BR25080-10TU-1.8.pdf
Availability of BR25080-10TU-1.8
QUANTITY
BR25080-10TU-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25080-10TU-1.8
Internal Part NumberEIS-BR25080-10TU-1.8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package3,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size8K (1K x 8)
Speed3MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25080-10TU-1.8
Related LinksBR25080-, BR25080-10TU-1.8 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25080-10TU-1.8 Details Description
Related parts for BR25080-10TU-1.8
FIXED IND 820NH 40MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC DVR CURR SENSE 1CH 600V 8SOIC datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
XFRMR 3.3V 10W 20.4UH POE EP10 datasheet.pdf
CAP SUBMINI PANEL IND YELLOW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
LPATOP 1/90/2 OG datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 250V 23DIP datasheet.pdf