Rohm Semiconductor BR25L020FJ-WE2
BR25L020FJ-WE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR25L020FJ-WE2
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 5MHZ 8SOP-J
Datasheet Download
BR25L020FJ-WE2.pdf
Availability of BR25L020FJ-WE2
QUANTITY
BR25L020FJ-WE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25L020FJ-WE2
Internal Part NumberEIS-BR25L020FJ-WE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP-J
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25L020FJ-WE2
Related LinksBR25L02, BR25L020FJ-WE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25L020FJ-WE2 Details Description
Related parts for BR25L020FJ-WE2
Connector Header 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VARISTOR 22V 40A 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A DPAK datasheet.pdf
METRAL T 5X6 STB REC. datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 700MA 250VAC 72VDC datasheet.pdf
CONN SOCKET MINIPAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf