Rohm Semiconductor BR25L040FJ-WE2
BR25L040FJ-WE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR25L040FJ-WE2
Brief Description
IC EEPROM 4KBIT 5MHZ 8SOP-J
Datasheet Download
BR25L040FJ-WE2.pdf
Availability of BR25L040FJ-WE2
QUANTITY
BR25L040FJ-WE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25L040FJ-WE2
Internal Part NumberEIS-BR25L040FJ-WE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size4K (512 x 8)
Speed5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP-J
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25L040FJ-WE2
Related LinksBR25L04, BR25L040FJ-WE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25L040FJ-WE2 Details Description
Related parts for BR25L040FJ-WE2
BOARD TURRET TERM W/1545 2POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR16H/AE16G/HPL16H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 240V datasheet.pdf
MICRO 9POS PIN 10" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 8A 23 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf