LEMO BRE.3K.200.NAS
BRE.3K.200.NAS picture photo
Mfg. Part Number
BRE.3K.200.NAS
Brief Description
CONN CAP FOR 3K-3E RCPT
Datasheet Download
BRE.3K.200.NAS.pdf
Availability of BRE.3K.200.NAS
QUANTITY
BRE.3K.200.NAS Order Process
Ship out your order
Specifications of BRE.3K.200.NAS
Internal Part NumberEIS-BRE.3K.200.NAS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series3K
Accessory TypeCap (Cover), Blanking
For Use With/Related Products3E, 3K Series Panel Mount Receptacle
Shell Size - Insert-
MaterialBrass
FeaturesContains Strap with Ring, Dust Tight, Waterproof
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BRE.3K.200.NAS
Related LinksBRE.3K., BRE.3K.200.NAS Datasheet, LEMO Distributor
BRE.3K.200.NAS Details Description
Related parts for BRE.3K.200.NAS
DIODE ARRAY GP 85V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN MMCX JACK R/A 50 OHM SMD datasheet.pdf
TARGET BOARD ZIF SKT MSP430 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 0.5A AC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MINIFITJRPLG W/EARS DR 8POS datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP4T 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf