Bourns Inc. BRN6044-0015S
BRN6044-0015S picture photo
Mfg. Part Number
BRN6044-0015S
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
MAGNETICS BALUN TRANSFORMER 6MM
Datasheet Download
BRN6044-0015S.pdf
Availability of BRN6044-0015S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BRN6044-0015S Order Process
Ship out your order
Specifications of BRN6044-0015S
Internal Part NumberEIS-BRN6044-0015S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package300
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series-
PackagingBulk
Frequency Range20MHz ~ 600MHz
Impedance - Unbalanced/Balanced-
Phase Difference-
Insertion Loss (Max)10dB
Return Loss (Min)-
Package / Case6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BRN6044-0015S
Related LinksBRN604, BRN6044-0015S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
BRN6044-0015S Details Description
Related parts for BRN6044-0015S
CONN CARD EDGE 10POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONNECTOR MALE 60 POS datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 9A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
2P LOCK-CLIP GEH datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf