Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPD12DING
BSPD12DING picture photo
Mfg. Part Number
BSPD12DING
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
12V DATA SIGNAL DIN RAIL L - G S
Datasheet Download
BSPD12DING.pdf
Availability of BSPD12DING
QUANTITY
BSPD12DING Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPD12DING
Internal Part NumberEIS-BSPD12DING
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPD12DING
Related LinksBSPD1, BSPD12DING Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPD12DING Details Description
Related parts for BSPD12DING
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.220" 3/5MM 2L datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 14MM datasheet.pdf