Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPH3600YPVR
BSPH3600YPVR picture photo
Mfg. Part Number
BSPH3600YPVR
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
600 VDC 3 POLE Y CONFIGURATION S
Datasheet Download
BSPH3600YPVR.pdf
Availability of BSPH3600YPVR
QUANTITY
BSPH3600YPVR Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPH3600YPVR
Internal Part NumberEIS-BSPH3600YPVR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPH3600YPVR
Related LinksBSPH36, BSPH3600YPVR Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPH3600YPVR Details Description
Related parts for BSPH3600YPVR
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 13POS 1.5MM datasheet.pdf
IC THERM/FAN SPEED CTRLR 16-QSOP datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LENS WATERTIGHT CLEAR TRANSP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
220UF 450V 35X30MM 85C 15000H datasheet.pdf