Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPM1440TNR
BSPM1440TNR picture photo
Mfg. Part Number
BSPM1440TNR
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
440V SRGE ARRESTR 1 POLE PHASE T
Datasheet Download
BSPM1440TNR.pdf
Availability of BSPM1440TNR
QUANTITY
BSPM1440TNR Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPM1440TNR
Internal Part NumberEIS-BSPM1440TNR
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPM1440TNR
Related LinksBSPM1, BSPM1440TNR Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPM1440TNR Details Description
Related parts for BSPM1440TNR
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
THERM NTC 22KOHM 5% 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 330MA 2.3 OHM datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 4CH 20-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS PNL MNT SKT datasheet.pdf