Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPM1A320D420LV
BSPM1A320D420LV picture photo
Mfg. Part Number
BSPM1A320D420LV
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
320VAC / 420VDC MOV DIN LV SPD
Datasheet Download
BSPM1A320D420LV.pdf
Availability of BSPM1A320D420LV
QUANTITY
BSPM1A320D420LV Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPM1A320D420LV
Internal Part NumberEIS-BSPM1A320D420LV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPM1A320D420LV
Related LinksBSPM1A3, BSPM1A320D420LV Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPM1A320D420LV Details Description
Related parts for BSPM1A320D420LV
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
THERMOSTAT 30 DEG C NC FASTON datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 3V datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf