Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPM1A600D600LVR
BSPM1A600D600LVR picture photo
Mfg. Part Number
BSPM1A600D600LVR
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
600VAC / 600VDC MOV DIN LV SPD (
Datasheet Download
BSPM1A600D600LVR.pdf
Availability of BSPM1A600D600LVR
QUANTITY
BSPM1A600D600LVR Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPM1A600D600LVR
Internal Part NumberEIS-BSPM1A600D600LVR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPM1A600D600LVR
Related LinksBSPM1A60, BSPM1A600D600LVR Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPM1A600D600LVR Details Description
Related parts for BSPM1A600D600LVR
TOOL CRIMP FIBER OPTIC LUCENT SC datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28SOIC datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 40POS 15 GOLD datasheet.pdf
LASER MODULE MICRO 650MM W/SPRNG datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 51 OHM 20SOIC datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
COMP STORAGE PLSTC 10.5" X 6.19" datasheet.pdf