Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPM3240DLG
BSPM3240DLG picture photo
Mfg. Part Number
BSPM3240DLG
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
240V DELTA 3-POLE SPD
Datasheet Download
BSPM3240DLG.pdf
Availability of BSPM3240DLG
QUANTITY
BSPM3240DLG Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPM3240DLG
Internal Part NumberEIS-BSPM3240DLG
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPM3240DLG
Related LinksBSPM3, BSPM3240DLG Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPM3240DLG Details Description
Related parts for BSPM3240DLG
WRIST STRAP ADJ 10' COILED CORD datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G1560 / 20 K / 2% datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 10% 1105W datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf