TXC CORPORATION BT-156.250MBC-T
BT-156.250MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-156.250MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-156.250MBC-T.pdf
Availability of BT-156.250MBC-T
QUANTITY
BT-156.250MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-156.250MBC-T
Internal Part NumberEIS-BT-156.250MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDifferential Output Oscillator
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-156.250MBC-T
Related LinksBT-156., BT-156.250MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-156.250MBC-T Details Description
Related parts for BT-156.250MBC-T
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 44POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf