TXC CORPORATION BT-212.500MCB-T
BT-212.500MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-212.500MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 212.50MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-212.500MCB-T.pdf
Availability of BT-212.500MCB-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BT-212.500MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-212.500MCB-T
Internal Part NumberEIS-BT-212.500MCB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-212.500MCB-T
Related LinksBT-212., BT-212.500MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-212.500MCB-T Details Description
Related parts for BT-212.500MCB-T
FUSE RESETTABLE 100MA 30V 1812 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
LED CBI 3MM TRI ARRAY R,Y,G TH datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804 datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf