TXC CORPORATION BT-400.000MCB-T
BT-400.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-400.000MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 400.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-400.000MCB-T.pdf
Availability of BT-400.000MCB-T
QUANTITY
BT-400.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-400.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-BT-400.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency400MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-400.000MCB-T
Related LinksBT-400., BT-400.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-400.000MCB-T Details Description
Related parts for BT-400.000MCB-T
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 250V 200MA SOD323 datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 10A D01 FUSE RED datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
.5MM JMPR LGT 51 TYPE A 20POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
K-17 - OE/2 0-E01/M23 FK datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
26500 7C 7#16 P TH PLUG LC datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P RECP AN WC datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 3-10PF 100V SMD datasheet.pdf