TXC CORPORATION BT-425.000MBC-T
BT-425.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-425.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 425.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-425.000MBC-T.pdf
Availability of BT-425.000MBC-T
QUANTITY
BT-425.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-425.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-BT-425.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency425MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-425.000MBC-T
Related LinksBT-425., BT-425.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-425.000MBC-T Details Description
Related parts for BT-425.000MBC-T
CONN HEADER LOPRO STR 14POS 30AU datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST YEL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 14AWG 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V SMD datasheet.pdf