TXC CORPORATION BT-500.000MCB-T
BT-500.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-500.000MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 500.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-500.000MCB-T.pdf
Availability of BT-500.000MCB-T
QUANTITY
BT-500.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-500.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-BT-500.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency500MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-500.000MCB-T
Related LinksBT-500., BT-500.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-500.000MCB-T Details Description
Related parts for BT-500.000MCB-T
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC 16BIT D TRANSP LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 21000UF 20% 7.5V SCREW datasheet.pdf
CONN FMALE RCPT 5PS FRONT MT AU datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL PUSH-PULL 16-SOIC datasheet.pdf
RES 191K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FLRSCNTHNDLMP 13W TP 20'18/3SJT datasheet.pdf
CAP ALUM 5700UF 250V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 77.7K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf