NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BT136X-600E,127
BT136X-600E,127 picture photo
Mfg. Part Number
BT136X-600E,127
Brief Description
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220-3
Datasheet Download
BT136X-600E,127.pdf
Availability of BT136X-600E,127
QUANTITY
BT136X-600E,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BT136X-600E,127
Internal Part NumberEIS-BT136X-600E,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherJoint Venture Revision 07/Aug/2015
Standard Package50
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)25A, 27A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)15mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageTO-220F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT136X-600E,127
BT136X-600E,127 Details Description
Related parts for BT136X-600E,127
LED YELLOW CLEAR 3SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC TRNSLATR TTL-PECL DIFF 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT W/REF 28-DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 100V SCREW datasheet.pdf
IC SLIC 1CH P RV 32PLCC datasheet.pdf
2.0 HIC/LCD CONN HSG ASSY 16CKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
0,22UF 40V 10X7X3,5MM 125C 20000 datasheet.pdf