Vishay Semiconductor/Diodes Division BU12105S-E3/45
BU12105S-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
BU12105S-E3/45
Brief Description
RECTIFIER BRIDGE 1000V 12A BU-5S
Datasheet Download
BU12105S-E3/45.pdf
Availability of BU12105S-E3/45
QUANTITY
BU12105S-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of BU12105S-E3/45
Internal Part NumberEIS-BU12105S-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Series-
PackagingTube
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)3.4A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, BU-5S
Supplier Device PackageisoCINK+™ BU-5S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BU12105S-E3/45
Related LinksBU12105, BU12105S-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BU12105S-E3/45 Details Description
Related parts for BU12105S-E3/45
CAP CER 0.068UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
JACK .015-.021".170"L SLD MNT SN datasheet.pdf
RING PLASTIC FRONT BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANSFORMER HOME PHONE NETWORKNG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf