Rohm Semiconductor BU13UA3WNVX-TL
BU13UA3WNVX-TL picture photo
Mfg. Part Number
BU13UA3WNVX-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.3V 0.3A 4SSON
Datasheet Download
BU13UA3WNVX-TL.pdf
Availability of BU13UA3WNVX-TL
QUANTITY
BU13UA3WNVX-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BU13UA3WNVX-TL
Internal Part NumberEIS-BU13UA3WNVX-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.3V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.35V @ 300mA
Number of Regulators1
Voltage - Input1.7 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)370mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C