Rohm Semiconductor BU46K472G-TL
BU46K472G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BU46K472G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 4.72V SSOP
Datasheet Download
BU46K472G-TL.pdf
Availability of BU46K472G-TL
QUANTITY
BU46K472G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BU46K472G-TL
Internal Part NumberEIS-BU46K472G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVoltage Detector
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.7V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BU46K472G-TL
Related LinksBU46K4, BU46K472G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BU46K472G-TL Details Description
Related parts for BU46K472G-TL
HOOK DOUBLE SPACE .025" BLK datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 390MA 3.01 OHM datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" BLUE 8FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
IC SIGNAL PROCESSOR 16SSOP datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 15ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP POLY 270UF 0.2 4V SMD datasheet.pdf