NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK6213-30A,118
BUK6213-30A,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK6213-30A,118
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 55A DPAK
Datasheet Download
BUK6213-30A,118.pdf
Availability of BUK6213-30A,118
QUANTITY
BUK6213-30A,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK6213-30A,118
Internal Part NumberEIS-BUK6213-30A,118
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C55A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs44nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1986pF @ 25V
Power - Max102W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK6213-30A,118
BUK6213-30A,118 Details Description
Related parts for BUK6213-30A,118
IC OPAMP GP 200KHZ 8SO datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 52KB FLASH 85TFLGA datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 3KV Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 5M datasheet.pdf
CABLE TIE IN-LINE 7.2" datasheet.pdf