NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK652R7-30C,127
BUK652R7-30C,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK652R7-30C,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 100A TO220AB
Datasheet Download
BUK652R7-30C,127.pdf
Availability of BUK652R7-30C,127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BUK652R7-30C,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK652R7-30C,127
Internal Part NumberEIS-BUK652R7-30C,127
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Dec/2011
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs3.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.8V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs114nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds6960pF @ 25V
Power - Max204W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK652R7-30C,127
BUK652R7-30C,127 Details Description
Related parts for BUK652R7-30C,127
FUSE GLASS 5A 32VAC 7AG datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS .093 PNL MOUNT datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 200KHZ 8SSO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.55A 160 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf