NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK654R0-75C,127
BUK654R0-75C,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK654R0-75C,127
Brief Description
MOSFET N-CH 75V 120A TO220AB
Datasheet Download
BUK654R0-75C,127.pdf
Availability of BUK654R0-75C,127
QUANTITY
BUK654R0-75C,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK654R0-75C,127
Internal Part NumberEIS-BUK654R0-75C,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2014
MCU Dip Supply Situation 12/May/2015
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)75V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.2 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.8V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs234nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds15450pF @ 25V
Power - Max306W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK654R0-75C,127
BUK654R0-75C,127 Details Description
Related parts for BUK654R0-75C,127
DIN RAIL 35MMX7.5MM SLOTTED 2M datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE 25POS DBL END 1524MM LONG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI ENCLOSED 2.4G 18" N FEM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 50 V datasheet.pdf