NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7226-75A/C1,118
BUK7226-75A/C1,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7226-75A/C1,118
Brief Description
MOSFET N-CH 75V 45A DPAK
Datasheet Download
BUK7226-75A/C1,118.pdf
Availability of BUK7226-75A/C1,118
QUANTITY
BUK7226-75A/C1,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7226-75A/C1,118
Internal Part NumberEIS-BUK7226-75A/C1,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)75V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C45A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs26 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs48nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2385pF @ 25V
Power - Max158W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7226-75A/C1,118
BUK7226-75A/C1,118 Details Description
Related parts for BUK7226-75A/C1,118
IC MPU SUPERVISOR 3.08V 10MSOP datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 3.6A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
PRESSURE MODULE CALIBRATION KIT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 505K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf