NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK752R3-40E,127
BUK752R3-40E,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK752R3-40E,127
Brief Description
MOSFET N-CH 40V 120A TO220AB
Datasheet Download
BUK752R3-40E,127.pdf
Availability of BUK752R3-40E,127
QUANTITY
BUK752R3-40E,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK752R3-40E,127
Internal Part NumberEIS-BUK752R3-40E,127
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs2.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs109.2nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8500pF @ 25V
Power - Max293W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK752R3-40E,127
BUK752R3-40E,127 Details Description
Related parts for BUK752R3-40E,127
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 44-TQFP datasheet.pdf
KIT CONN BEAU EUROSTYLE 12MM datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMB datasheet.pdf
IC ARM9 PHY 10/100MBPS 400-PBGA datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
Crystal 60.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf