NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7E2R7-30B,127
BUK7E2R7-30B,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7E2R7-30B,127
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 75A I2PAK
Datasheet Download
BUK7E2R7-30B,127.pdf
Availability of BUK7E2R7-30B,127
QUANTITY
BUK7E2R7-30B,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7E2R7-30B,127
Internal Part NumberEIS-BUK7E2R7-30B,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Dec/2014
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs2.7 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs91nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds6212pF @ 25V
Power - Max300W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7E2R7-30B,127
BUK7E2R7-30B,127 Details Description
Related parts for BUK7E2R7-30B,127
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SMART PWR SSR HSIDE PENTAWAT5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 24POS datasheet.pdf
NX SAFETY 8IN STANDARD datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.8NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf