NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7E4R0-80E,127
BUK7E4R0-80E,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7E4R0-80E,127
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 120A I2PAK
Datasheet Download
BUK7E4R0-80E,127.pdf
Availability of BUK7E4R0-80E,127
QUANTITY
BUK7E4R0-80E,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7E4R0-80E,127
Internal Part NumberEIS-BUK7E4R0-80E,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2014
MCU Dip Supply Situation 12/May/2015
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs169nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds12030pF @ 25V
Power - Max349W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7E4R0-80E,127
BUK7E4R0-80E,127 Details Description
Related parts for BUK7E4R0-80E,127
CONN HEADER .100 DUAL R/A 60POS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V X7R 1808 datasheet.pdf
SENS PROX M8 1.5MM DC3W-NC datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 5.7" FOR LPC3250 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.155" 5MM 3LD datasheet.pdf
SHEET PLYMR RESIN 12.7MM SQ 5/PK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf