NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7K134-100EX
BUK7K134-100EX picture photo
Mfg. Part Number
BUK7K134-100EX
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2N-CH 100V 9.8A LFPAK56
Datasheet Download
BUK7K134-100EX.pdf
Availability of BUK7K134-100EX
QUANTITY
BUK7K134-100EX Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7K134-100EX
Internal Part NumberEIS-BUK7K134-100EX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type2 N-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C9.8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs121 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs10.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds564pF @ 25V
Power - Max32W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-1205, 8-LFPAK56
Supplier Device PackageLFPAK56D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7K134-100EX
BUK7K134-100EX Details Description
Related parts for BUK7K134-100EX
FIXED IND 56UH 70MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.5V SOT23 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DRILL/TAP 12-24 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC PSOC 32B 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 40W datasheet.pdf