NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7Y25-40B/C,115
BUK7Y25-40B/C,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7Y25-40B/C,115
Brief Description
MOSFET N-CH 40V 35.3A LFPAK
Datasheet Download
BUK7Y25-40B/C,115.pdf
Availability of BUK7Y25-40B/C,115
QUANTITY
BUK7Y25-40B/C,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7Y25-40B/C,115
Internal Part NumberEIS-BUK7Y25-40B/C,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C35.3A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs25 mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs12.1nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds693pF @ 25V
Power - Max59.4W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7Y25-40B/C,115
BUK7Y25-40B/C,115 Details Description
Related parts for BUK7Y25-40B/C,115
CAP FILM 0.082UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 500MA DO213AA datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf