NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9214-30A,118
BUK9214-30A,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9214-30A,118
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 63A DPAK
Datasheet Download
BUK9214-30A,118.pdf
Availability of BUK9214-30A,118
QUANTITY
BUK9214-30A,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9214-30A,118
Internal Part NumberEIS-BUK9214-30A,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingDPAK Reel Leader Pockets 27/Sep/2013
Increase of Empty Pockets on Leader 08/Nov/2013
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C63A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs12 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs31nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2317pF @ 25V
Power - Max107W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9214-30A,118
BUK9214-30A,118 Details Description
Related parts for BUK9214-30A,118
IC FIRE LIGHTER CIRCUIT D-PAK datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
BNC CLAMP STYLE PLUG BELDEN 8238 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W T18 datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf