NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9226-75A,118
BUK9226-75A,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9226-75A,118
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 75V 45A DPAK
Datasheet Download
BUK9226-75A,118.pdf
Availability of BUK9226-75A,118
QUANTITY
BUK9226-75A,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9226-75A,118
Internal Part NumberEIS-BUK9226-75A,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingDPAK Reel Leader Pockets 27/Sep/2013
Increase of Empty Pockets on Leader 08/Nov/2013
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)75V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C45A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs24.6 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3120pF @ 25V
Power - Max114W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9226-75A,118
BUK9226-75A,118 Details Description
Related parts for BUK9226-75A,118
CAP MICA 15PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
COMPILER SW/SPT HCS08 datasheet.pdf
AMP PACE CONN 30POS 100X200C/L datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 2POS .050" SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV OPEN DRAIN 8SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 90POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE SMD datasheet.pdf
330UF 10V 6,3X11 datasheet.pdf