NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK95180-100A,127
BUK95180-100A,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK95180-100A,127
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 11A TO220AB
Datasheet Download
BUK95180-100A,127.pdf
Availability of BUK95180-100A,127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BUK95180-100A,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK95180-100A,127
Internal Part NumberEIS-BUK95180-100A,127
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C11A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs173 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds619pF @ 25V
Power - Max54W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK95180-100A,127
BUK95180-100A,127 Details Description
Related parts for BUK95180-100A,127
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR16B/AE16G/APR16B datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 49.9 OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT SKT datasheet.pdf