NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9614-55A,118
BUK9614-55A,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9614-55A,118
Brief Description
MOSFET N-CH 55V 73A D2PAK
Datasheet Download
BUK9614-55A,118.pdf
Availability of BUK9614-55A,118
QUANTITY
BUK9614-55A,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9614-55A,118
Internal Part NumberEIS-BUK9614-55A,118
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)55V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C73A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3307pF @ 25V
Power - Max149W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9614-55A,118
BUK9614-55A,118 Details Description
Related parts for BUK9614-55A,118
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS STR datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC BRIDGE DVR P/N-CH 2A 8SOIC datasheet.pdf
IC SW DPDT 2.4GHZ, 6GHZ 6-TSON datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 150A DO214AA datasheet.pdf
EMITTER UV 400NM 30MA RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV JB 1808 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 44POS datasheet.pdf