NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9628-100A,118
BUK9628-100A,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9628-100A,118
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 49A D2PAK
Datasheet Download
BUK9628-100A,118.pdf
Availability of BUK9628-100A,118
QUANTITY
BUK9628-100A,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9628-100A,118
Internal Part NumberEIS-BUK9628-100A,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingReel Trailer Update 08/May/2015
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C49A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs27 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4293pF @ 25V
Power - Max166W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9628-100A,118
BUK9628-100A,118 Details Description
Related parts for BUK9628-100A,118
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FB-5R,ASY,240,SIG,HDR,SL,4.25 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
REPLACEMENT BACKLIGHT FOR NT30 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 261MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf