NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK98180-100A/CUX
BUK98180-100A/CUX picture photo
Mfg. Part Number
BUK98180-100A/CUX
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 4.6A SOT223
Datasheet Download
BUK98180-100A/CUX.pdf
Availability of BUK98180-100A/CUX
QUANTITY
BUK98180-100A/CUX Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK98180-100A/CUX
Internal Part NumberEIS-BUK98180-100A/CUX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C4.6A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs173 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds619pF @ 25V
Power - Max8W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier Device PackageSC-73
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK98180-100A/CUX
BUK98180-100A/CUX Details Description
Related parts for BUK98180-100A/CUX
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
FLUE PROBE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 4.5A 32 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LED IND 8MM RED 12VDC 20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS VERT SMD datasheet.pdf
K O PNCH 3-1/2 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 551MA 400 MOHM datasheet.pdf