NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9832-55A,115
BUK9832-55A,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9832-55A,115
Brief Description
MOSFET N-CH 55V 12A SOT223
Datasheet Download
BUK9832-55A,115.pdf
Availability of BUK9832-55A,115
QUANTITY
BUK9832-55A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9832-55A,115
Internal Part NumberEIS-BUK9832-55A,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Jul/2015
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
SOT223 Copper Wire 23/Dec/2013
Copper Wire Revision 17/Mar/2014
Copper Wire Revision 24/May/2014
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package1,000
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)55V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C12A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs29 mOhm @ 8A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1594pF @ 25V
Power - Max8W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9832-55A,115
BUK9832-55A,115 Details Description
Related parts for BUK9832-55A,115
JUMPER-H1503TR/A3048Y/H1501TR 8" datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 190MA 2.2 OHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MARKED 72 50/CD datasheet.pdf
BAG PINK POLY 4MIL 6X8 NO ZIP datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 400V 190A TO-93 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf