NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9GTHP-55PJTR,51
BUK9GTHP-55PJTR,51 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9GTHP-55PJTR,51
Brief Description
MOSFET N-CH 55V 28SOIC
Datasheet Download
BUK9GTHP-55PJTR,51.pdf
Availability of BUK9GTHP-55PJTR,51
QUANTITY
BUK9GTHP-55PJTR,51 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9GTHP-55PJTR,51
Internal Part NumberEIS-BUK9GTHP-55PJTR,51
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)55V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package28-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9GTHP-55PJTR,51
BUK9GTHP-55PJTR,51 Details Description
Related parts for BUK9GTHP-55PJTR,51
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA datasheet.pdf
70233-315 METRAL HDR STR PF 4X12 datasheet.pdf
IGBT 600V 48A 150W TO220AB datasheet.pdf
ENCODER MOD HI TEMP 3CH 256CPR datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 3" 5A FIN datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT RA datasheet.pdf