NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y104-100B,115
BUK9Y104-100B,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y104-100B,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 14.8A LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y104-100B,115.pdf
Availability of BUK9Y104-100B,115
QUANTITY
BUK9Y104-100B,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y104-100B,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y104-100B,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationR0-Clip Overhang Removal 14/Apr/2014
R0-Clip Overhang Revision 14/Sep/2015
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C14.8A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs99 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs11nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1139pF @ 25V
Power - Max59W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y104-100B,115
BUK9Y104-100B,115 Details Description
Related parts for BUK9Y104-100B,115
FAN AXIAL 172X50.8MM 115V MR2B3 datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 6MM 5.31" datasheet.pdf
FILTER GREEN FOR T3-1/4 LAMP datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
OSC VCXO 296.703296MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR PLNGR SNAP SPDT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
470UF 35V 10X16MM 105C 2000H datasheet.pdf