NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y4R8-60E,115
BUK9Y4R8-60E,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y4R8-60E,115
Brief Description
MOSFET N-CH 60V 100A LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y4R8-60E,115.pdf
Availability of BUK9Y4R8-60E,115
QUANTITY
BUK9Y4R8-60E,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y4R8-60E,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y4R8-60E,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBUK9Y4R8-60E Data Sheet Correction 22/Oct/2015
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.1 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs50nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds7853pF @ 25V
Power - Max238W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y4R8-60E,115
BUK9Y4R8-60E,115 Details Description
Related parts for BUK9Y4R8-60E,115
SWITCH ROTARY SP-3POS SHAFT datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG SAVER 104POS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LENS BOOM REFLECTOR MED datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 25MM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf