NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y7R8-80E,115
BUK9Y7R8-80E,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y7R8-80E,115
Brief Description
MOSFET N-CH 80V LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y7R8-80E,115.pdf
Availability of BUK9Y7R8-80E,115
QUANTITY
BUK9Y7R8-80E,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y7R8-80E,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y7R8-80E,115
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y7R8-80E,115
BUK9Y7R8-80E,115 Details Description
Related parts for BUK9Y7R8-80E,115
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 1W datasheet.pdf
8POS REVERSE PICOFLEX SMD HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MICRO 51C P /33 WHT 36" datasheet.pdf