NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y9R9-80E,115
BUK9Y9R9-80E,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y9R9-80E,115
Brief Description
MOSFET N-CH 80V LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y9R9-80E,115.pdf
Availability of BUK9Y9R9-80E,115
QUANTITY
BUK9Y9R9-80E,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y9R9-80E,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y9R9-80E,115
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y9R9-80E,115
BUK9Y9R9-80E,115 Details Description
Related parts for BUK9Y9R9-80E,115
IC AMP AUDIO PWR 2.1W D 24TSSOP datasheet.pdf
CONV DC-DC 4.6-5.7V 20A HRZ datasheet.pdf
IC SUPERVISOR P-P 1.6V 8-TDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
MICRO 100 F 36" RBW JACKSLP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS datasheet.pdf